Thermosilit

Thermosilit leták v .pdf

Sanačná omietka
Sanačné systémy na báze thermosilitu ponúkajú riešenia pre rôzne stupne poškodenia muriva vlhkosťou. Oproti bežne dostupným systémom majú podstatne lepšiu paropriepustnosť, vďaka čomu sa murivo podstatne rýchlejšie suší. Navyše ponúkajú medzi sanačnými systémami bezkonkurenčné tepelno izolačné vlastnosti, čo umožňuje v zimných mesiacoch udržiavať murivo teplejšie, čím sa ďalej urýchľuje proces jeho sušenia. Tepelno izolačné vlastnosti thermosilit sanačných systémov významne zvyšujú tepelný odpor vlhkého muriva, pri jeho súčasnej sanácii, čo z nich robí ideálne riešenie pre zateplenie vlhkého muriva.

Jednoduchá aplikácia
Aplikácia celého systému Thermosilit® omietky môže, bez zdĺhavých príprav, prebiehať systémom „mokré na mokré’, bez technologických prestávok.

Technické vlastnosti

  • lambda 0,05 – 0,072 W/mK
  • odolnosť v tlaku 0,1-1,2 MPa
  • faktor difúzneho odporu u, 4-7
  • prídržnosť 0,1-1,2 MPa

Vynikajúce vlastnosti
Thermosilit® omietka je tepelnoizolačná omietka vyrobená na báze nového tepelno izolačného materiálu Thermosilif.Má porovnatelné tepelno izolačné vlastnosti ako polystyrén (súčiniteľ. tep. vodivosti od A = 0,05 W/mKl Vďaka svojej nízkej hmotnosti (od 250kg/rrť) sa dá nanášať až do hrúbky 20cm a teda môže plne nahradiť zateplenie s polystyrénom alebo minerálnou vlnou.

Trvalé tepelnoizolačné vlastnosti
Thermosilit®, ktorý používame ako tepelný izolant v Thermosilit® omietke je vyrobený zväčšením objemu sopečných hornín a uzavretím vzduchu v bunkách podobných maline, takže ide v svojej podstate o kameň, ktorý vplyvom vysokých teplôt získal tepelno izolačné vlastnosti. Tento kameň pri použití v Thermosilit® omietke prakticky nepodlieha žiadnemu starnutiu, je vodoodpudivý a preto sa jeho tepelno izolačné vlastnosti nemenia. Thermosilit® omietka je prirodzene vode odolná a súčasne veľmi dobre paropriepustná, preto si udržiava po celú dobu životnosti rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti

Dlhá životnosť
Thermosilit® omietka je vyrobená z čisto prírodných minerálnych materiálov, ktoré nepodliehajú zvetrávaniu. Stavby postavené z vápna, cementu a sopečného piesku pretrvali stáročia. Pri výrobe Thermosilit® omietky používame práve takéto, stáročiami overené materiály.

Paropriepustná
Thermosilit® omietka veľmi dobre prepúšťa vodné pary a teda umožňuje stenám dýchať, čo v kombinácii so správnymi stavebnými materiálmi výrazne prispieva ku klimatickej pohode v interiéri.

Protiplesňová
Thermosilit omietka je vďaka vysokému obsahu vápna silne alkalická a vďaka tomu počas celej životnosti výrazne znižuje tvorbu plesní a má vynikajúce dezinfekčné účinky. Preto je ako jeden z mála materiálov vhodná aj na zateplenie z interiérovej strany.

Klimatická pohoda
Thermosilit® omietka pri použití v interiéri aktívne reguluje vlhkosť v miestnosti. Ak je vlhkosť v miestnosti vysoká, napr. počas sprchovania, prania a podobne, Thermosilit® omietka vďaka vysokému obsahu vápna túto vlhkosť absorbuje a následne v noci, keď percento vlhkosti klesá, nasiaknutú vlhkosť Thermosilit® omietka vracia do prostredia, čím pomáha udržiavať optimálne životné prostredie

Protipožiarna omietka
Thermosilit® má vynikajúce protipožiarne vlastnosti, a odoláva teplotám do 1300° C. Pri vystavení ohňu nevytvára žiadne nebezpečné výpary a účinnej chráni podklad pred škodami spôsobenými ohňom. To umožňuje jej použitie v rôznych protipožiarnych systémoch.

Ekologický výrobok
Thermosilit® je vyrobený z čisto prírodných materiálov. Pri výrobe Thermosilitu sa spotrebuje 5-10 krát menšie množstvo energie ako pri iných tepelno izolačných materiáloch a do ovzdušia uniká len vodná para. Thermosilit® omietka vďaka svojej prakticky neobmedzenej životnosti eliminuje nutnosť recyklácie a navyše v prípade potreby jej likvidácie je ju možné po rozmixovaní jednoducho použiť ako ekologické hnojivo pre poľnohospodárske účely. Je 100% recyklovateľná.

Bezúdržbová omietka
Thermosilit® omietka tvorí jednotný, homogénny a pružný celok bez tepelných mostov. Thermosilit® omietka dokáže pracovať aj s veľmi pružným povrchom, ako je napríklad drevo, a prakticky nevytvára praskliny. Pri použití v exteriéri musí byť ošetrená hydrofóbnou úpravou, pretože vápno použité ako pojivo je nasiakavé. Vzhľadom na to, že Thermosilit omietka obsahuje len minerálne materiály, nepodlieha starnutiu a jej životnosť je prakticky neobmedzená.

© 2013 I.MAR, s.r.o. Všetky práve vyhradené Gradient Digital Studio