Okná

Nebojte sa výmeny okien! Okná sú najslabším miestom konštrukcie budovy, čo sa týka tepelných strát. Až 43% tepelných strát prechádza cez staré drevené okná, preto je nutná ich výmena.

ŠLUŽBY

K výmene okien treba pristúpiť pred zateplením, pri opačnom postupe vznikajú kilometre potenciálnych havarijných opráv, pričom ich riešenie vyžaduje opäť prácu a tým zbytočné vynakladanie ďalších finančných prostriedkov (lešenie, prípadne lávku, narušenie už hotového detailu ostenia, obnova časti zateplenia).

Aj neodborná montáž a vytvorenie tepelných mostov pri výmene okien môže znehodnotiť výsledný efekt, hoci by boli použité najkvalitnejšie okná. Preto má naša spoločnosť I.MAR  vlastných certifikovaných montážnikov, ktorí sa riadia predpísanými normami montáže plastových okien. Samozrejmosťou je používanie certifikovaných vysokokvalitných materiálov a spojív pri montážach okien.

Slovaktual PASIV - HL

Novinka v produktovej rade Slovaktual - okno s hranatými líniami s novým trojsklom a stavebnou hĺbkou 85 mm vyhovujúce pre pasívne domy. Profilový systém umožňuje zasklenie až do hrúbky 61 mm. Vďaka špičkovým tepelnoizolačným vlastnostiam ušetrí až 40% v tepelnej izolácii (pozri dokument .pdf) oproti 5-komorovým plastovým oknám.

Vďaka revolučnej technológii Slovaktual používa v krídlach nových plastových okien sklo pevne zlepené s krídlom.  Plastové okná Slovaktual sú tak ľahšie, bezpečnejšie, nedochádza k odťahovaniu profilu od skla. Zvyšuje sa odolnosť okna proti vlámaniu vďaka pevnému spojeniu skla po celom obvode (tabuľa skla sa nedá z krídla vytlačiť von, ani v prípade vypáčenia zasklievacej lišty). Automatizácia výroby zaručuje vyššiu kvalitu spracovania a pri rozbití skla je možná jeho výmena bez poškodenia tesnenia.

Slovaktual ako jeden z mála výrobcov ponúka plastové okná  certifikované pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Slovaktual PASIV - HL = špičková tepelná izolácia - so špeciálnym izolačným trojsklom súčiniteľ prechodu tepla celého okna Uw = 0,7 W/m2K

  • izolačné trojsklo hrúbky 4-18-4-18-4 mm s Ug = 0,5 W/m2K
  • stredové tesnenie výrazne zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna, chráni kovanie pred vplyvmi počasia a zabezpečuje vysokú vodotesnosť
  • podkladový 5-komorový profil s tesnením na ukotvenie vonkajšieho a vnútorného parapetu (kritické miesto pre vznik tepelných mostov pri menejkomorových profiloch)
  • doplňujúce profily pre spájanie okenných rámov v rôznych uhloch a podperné profily s oceľovými výstužami pre statické zaťaženie umožňujú realizovať ľubovoľné architektonické predstavy
  • možná úprava s ALU clipom - profilový systém umožňuje ochranu z exteriéru pevným a odolným hliníkovým krytom s povrchovou úpravou podľa želania - eloxovaný hliník, úprava laminom, striekanie podľa RAL

Hliníkové dvere

Dnes sa na domové vchodové dvere kladú vysoké nároky na bezpečnosť, dlhú životnosť, vzhľad a zároveň cenovú prístupnosť. Vchodové dvere s vysoko odolnou hliníkovou konštrukciou (s prerušenými tepelnými mostmi) spĺňajú tieto požiadavky spolu s nenáročnou údržbou. Základ konštrukcie produktov Slovaktual tvoria spoľahlivé hliníkové profily nemeckého výrobcu Heroal (020, 065, 110E) so značkovými pántmi Dr.Hahn.

Dvere si môžete vybrať s plastovými tvarovanými výplňami od výrobcov GAVA, PERITO alebo KN, presklené, s ozdobnými sklami alebo s vitrážami. Novinkou sú hliníkové sendvičové panelové výplne s povrchovou úpravou eloxovaného alebo farbeného hliníka. K tomu samozrejme kovania a doplnky podľa vlastného výberu. Vyberte si z množstva plastových alebo hliníkových výplní!

Zaujala vás naša ponuka a potrebujete sa s nami poradiť? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.