Fasády bez kompromisov

SCANROC je definícia pre prevetrávaný fasádny systém založený na exkluzívnej špičkovej škandinávskej technológii. Využíva moderné materiály a inovatívne fyzikálne riešenia, vďaka čomu poskytuje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Trvalo prevetrávaná vnútorná konštrukcia zabezpečuje ideálny komfort bývania a inteligentný odvod vlhkosti.

SLUŽBY
 

SCANROC je komplexný zatepľovací systém prevetrávanej fasády, ktorý pozostáva z troch základných komponentov: oceľové rošty pripevnené k stene budovy, tepelnú izoláciu a vonkajší obklad, ktorý svojim vzhľadom pripomína tehlovú stenu.

Medzi izoláciou a vonkajším obkladom sa nachádza vetraná vzduchová medzera, ktorá je kľúčovým prvkom systému SCANROC. Táto vzduchová medzera zaisťuje vyrovnanie teplôt a aktívne odvádza nadbytočnú vlhkosť.

Fasádny systém SCANROC sa už viac ako 20 rokov vyrába s využitím najmodernejších švédskych technológii a vysokokvalitných technológii v európskych výrobných závodoch v Španielsku a na Ukrajine.

Hlavné charakteristiky fasádneho systému SCANROC

 • Prispôsobenie nosných prvkov roštu na ľubovoľnú hrúbku vonkajšej izolácie stien
 • Možnosť vykonávania montáže aj pri menej priaznivom počasí a v zimnom období
 • Zvýšená pridaná hodnota budovy vďaka atraktívnemu vzhľadu
 • Zníženie rizika reklamácií fasády objektu
 • Životnosť fasády 100 rokov aj v miestach s náročnými vonkajšími vplyvmi podnebia
 • Extrémna protipožiarna odolnosť celého systému
 • Eliminácia vplyvov tepelnej rozťažnosti budovy (najmä pri panelových domoch)

Systém nosného roštu

Konkrétne prvky systému nosného roštu SCANROC sú vyrobené z jasnej pozinkovanej ocele. Konštrukcia systému nosného roštu je navrhnutá tak, aby umožňovala funkčnú, jednoduchú a rýchlu inštaláciu. Všetky spoje obloženia sú skryté, aby nezasahovali do estetiky fasády.

Nekomplikovaná montáž

Montáž fasádneho systému SCANROC je manuálne jednoduchá, neobsahuje žiadne mokré procesy a je možné ju vykonávať kedykoľvek počas roka a to aj pri menej priaznivom počasí alebo v zimnom období. Fasádny systém SCANROC nevyžaduje predmontážnu prípravu stien. Steny nie je potrebné zarovnávať, sušiť ani čistiť. Fasádny obklad SCANROC sa ľahko reže, čo umožňuje upraviť jednoducho obkladové diely na potrebnú veľkosť. V prípade poškodenia jednotlivých dielov obkladu SCANROC na fasáde budovy zvládne odborník vykonať ich nahradenie novými za niekoľko minút.

Systém je určený a certifikovaný na použitie na budovy do výšky až 100 m.

Prevetrávaná fasáda MAXIMALIZÁCIA ÚČINKU IZOLÁCIE

Fasádam SCANROC nevadí akákoľvek bežná vlhkosť, ktorá prechádza difúzne otvorenými konštrukciami. Vlhkosť nezostáva vnútri konštrukcie a pod vplyvom rozdielu teplôt a tlaku vodnej pary sa dostane do vetranej vzduchovej medzery, odkiaľ sa odvetrá prúdením vzduchu.

Systém SCANROC eliminuje negatívny vplyv tepelných mostov na obvodových konštrukciách.

Prevetrávaný fasádny zatepľovací systém SCANROC s tepelnou izoláciou so šírkou 100 mm znižuje vplyv vonkajšieho hluku približne o 25 %.

BYTOVÉ A PANELOVÉ DOMY

Fasádny systém SCANROC pre bytové a panelové domy

Špičková škandinávska technológia pre komfortné a zdravé bývanie

Nebývajte v byte zateplenom materiálmi, ktoré nedokážu pracovať s vlhkosťou, pretože to pri rekonštrukcii vraj tak musí byť. Nie, nemusí. Fasádny systém SCANROC okrem úspory tepla zaisťuje optimálne, priam až priaznivé vnútorné prostredie na bývanie. Celoročne reguluje teplotu vnútri budovy a je schopný odvádzať vlhkosť fasádou von z bytu, čo je prevenciou proti vzniku akýchkoľvek plesní.

Osobitný komfort je daný tým, že prevetrávaná fasáda umožňuje vertikálne prúdenie vzduchu, súčasne bráni únikom tepla zvnútra bytu a letnému prehrievaniu zvonku. Je absolútne odolná proti počasiu a má veľmi dlhú garantovanú životnosť.

Hlavné charakteristiky obkladov SCANROC

 • vysoká pevnosť
 • mrazuvzdornosť
 • nízka absorpcia vody
 • odolnosť proti UV žiareniu
 • odolnosť proti biotickému napadnutiu
 • odolnosť proti agresívnym látkam
 • možnosť antigrafiti úpravy
 • možnosť úpravy samočistiacou nanovrstvou

Obklad SCANROC Classic

Základný rad fasádnych obkladov sa vyznačuje širokou paletou farebných variantov aj rozmerov, ktoré umožňujú rozsiahle možnosti kombinácií. Vďaka využitiu betónového materiálu disponuje dlhou výdržou a je k dispozícii vo variantoch s hladkým i s hrubým povrchom.

Rozmery – 300 × 100 × 30, 600 × 100 × 30, 600 × 200 × 30

Povrch – hladký, hrubý, glazúra, shine

Obklad SCANROC Deluxe

Betónové fasádne obklady radu SCANROC Deluxe sú charakteristické špeciálnym technologickým postupom výroby, ktorý umožňuje vytvoriť na povrchu žíhané farebné prechody. Tento osobitý vzhľad je dôležitým atribútom a predurčuje SCANROC Deluxe na použitie na exponovaných budovách.

Rozmery – 300×100×30, 600×100×30, 600×200×30

Obklad SCANROC Kingklinker

Výroba fasádnej krytiny SCANROC KINGKLINKER A KINGKLINKEER DELUXE bola zahájená v spolupráci s jednou z popredných európskych tovární obkladových výrobkov. Sušená hlina sa rozmelie na konzistenciu múky, spracuje sa a nafarbí. Po tvarovaní a nanesení glazúry dochádza k vypáleniu pri teplote 1200°С. Výrobný proces zaisťuje vysokú hustotu materiálu a hladkosť povrchu. Výsledný výrobok je najvyššej kvality, je mrazuvzdorný a s extrémnou trvanlivosťou. Fasádne krytiny SCANROC KINGKLINKER a KINGKLINKER DELUXE boli navrhnuté pre priaznivcov klasického dizajnu klinkerového muriva. Klinkerová fasáda je symbolom pohodlia a blahobytu. Prirodzenosť a ekologická šetrnosť stavebného materiálu je dnes jedným z najdôležitejších aspektov pri výstvabe.

Rozmery - 215x65x30 (anglický imperiál formát), 240x71x30 (európský formát NF)

Obklad SCANROC Kingklinker Deluxe

Rozmery - 215x65x30 (anglický imperiál formát), 240x71x30 (európsky formát NF)

Fasádny systém SCANROC sa už 20 rokov vyrába s použitím moderných švédskych technológií a vysokokvalitných technológií v európskych výrobných závodoch na Ukrajine a v Španielsku.

Zaujala vás naša ponuka a potrebujete sa s nami poradiť? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.